Празник на лютеницата и чирпанската наденица с участие на Тракийски университет – Стара Загора

На 09.09.2022 г. в парк „Теньо Стоилов“- гр. Чирпан се проведе Празник на лютеницата и чирпанската наденица, в който с представителен щанд се включи и Тракийския университет. Гл. ас. д-р Любов Плешкуца, гл. ас д-р Станислава Атанасова, ас. Ферихан Емурлова от Катедра “Растениевъдство” към Аграрния факултет, както и гл. ас д-р Иво Ганчев от Катедра “Хранителни технологии” във Факултет “Техника и технологии” – гр. Ямбол представиха възможностите за обучение Тракийския университет и отговаряха на техните въпроси.

Специалната изненада бяха вкусните, прясно изпечени хлябове, предоставени от Катедра “Хранителни технологии” във ФТТ Ямбол.

Празникът организиран от Община Чирпан със специални гости топ готвачът Иван Звездев и популярната народна певица Славка Калчева. Ентусиасти, читалища и пенсионерски клубове от общините Стара Загора, Казанлък, Братя Даскалови и Чирпан се включиха в състезание за приготвяне на домашна лютеница, а занаятчии предлагаха своите изделия и биопродукти.