Първи редовен кандидатстудентски изпит в Тракийски университет за учебната 2018/2019 г.

На 28 юни бе даден старт на редовните приемни изпити в Тракийски университет за учебната 2018/2019 г., с изпит по биология. Явиха се 450 кандидат-студенти. В присъствието на  ректора на Тракийски университет проф. двмн Иван Въшин, зам.-деканите по учебната дейност на Аграрен, Ветеринарномедицински и Медицински факултети, родители, експерти от Университета и представители на медиите, зам.-ректорът по учебната дейност проф. дсн Гюрга Михайлова отвори касата, в която се съхраняват вариантите на темите от материала по биология за 8, 9 и 10 клас.

В зала №1 на Тракийски университет – Студентски град, на лотариен принцип, бе избрана студентката  Радослава Кабашка от гр. Пловдив, която изтегли комбинацията от въпроси по биология от 8, 9 и 10 клас. На тегленето на темите присъстваха ректорът на Тракийски университет проф. двмн Иван Въшин, зам.-ректорът по учебната дейност на Тракийски университет проф. дсн Гюрга Михайлова, зам.-деканите по учебната дейност на Аграрен, Ветеринарномедицински и Медицински факултети, родители, експерти от университета и представители на медиите. Проф. Иван Въшин пожела на кандидат-студентите успешно представяне на изпита и на 17 септември, когато ще бъде откриването на новата учебна година, те да бъдат студенти в Тракийски университет.

Успех на всички кандидат студенти!