СТАРТ ЗА СТУДЕНТИТЕ ОТ ЦЕНТЪР „ЕЗИКОВО И СПЕЦИАЛИЗИРАНО ОБУЧЕНИЕ НА ЧУЖДЕСТРАННИ ГРАЖДАНИ“

На 1 октомври се откри учебната година за студентите от Център „Езиково и специализирано обучение на чуждестранни граждани“ към Тракийски университет.  На откриването присъстваха ректора на Тракийски университет проф. Иван Въшин, ръководителя на Центъра ас.д-р Маргарита Маринова и преподаватели. Общо 21 чуждестранни граждани от Гърция, Турция, Кипър, Египет и Латвия ще изучават български език, биология и химия през учебната 2018-2019 година. След завършване на подготвителната година обучаващите се в Центъра ще кандидатстват в Тракийски университет и ще се обучават по специалностите „Ветеринарна медицина“, „Медицина“, „Медицинска рехабилитация и ерготерапия“, „Рехабилитатор“ и „Акушерка“.

ДА ПОЖЕЛАЕМ УСПЕХ НА БЪДЕЩИТЕ СТУДЕНТИ!