Strategic partnership for AGRI-entrepreneurship and EcoInnovation – AgriEco организира интензивно обучение на тема „Аграрно предприемачество – състояние и общи перспективи за развитие“

Интензивен обучителен модул ще се проведе в рамките на периода 31 май – 4 юни на тема „Аграрно предприемачество – състояние и общи перспективи за развитие“. Инициативата събира водещи лектори от България, Гърция, Турция, Сърбия, Казахстан и обединява близо 70 студента, обучаващи се в сферата на икономиката, аграрния маркетинг, развитието на селските райони.

Програмата предлага ключови познания и актуални интерпретации от науката и практиката, свързани с макроикономическите тенденции в развитието на аграрния бизнес, условията за стимулиране на предприемачеството и еко-иновациите в агро-сектора, екологичните подходи в производствените системи, динамиката в концепцията на бизнес модела за агро-предприемачеството и др. Обучението за първи път среща знанията и опита на Европа и Централна Азия.

Strategic partnership for AGRI-entrepreneurship and EcoInnovation – AgriEco е тригодишен проект, финансиран по програма Еразъм +, Договор № 2019-1-BG01-KA203-062284, KA 203/HE-26/17-09-2019. Партньори са както следва:

• Тракийски университет – координатор (БГ)
  • Аграрен университет – Пловдив (БГ)
  • University of Macedonia (GR)
  • Pavlodar State Pedagogical University (KZ)
  • Canakkale Onsekiz Mart Universitesi (TR)
  • Center for research and analysis (BG)
  • ZIP center (RS)

За повече информация относно програмата, моля последвайте тук, или на следните контакти:

Доц. д-р Дарина Заимова

dzaimova@gmail.com