Постдокторант от Медицински факултет с представяне в Софийски фестивал на науката – 2021

Постдокторант от Медицински факултет с представяне в Софийски фестивал на науката – 2021

В тазгодишния, XI Софийски фестивал на науката, който се проведе на 15-16 май 2021г. в София Тех Парк бяха представени най-успешните проекти на участниците в Националната програма „Млади учени и постдокторанти“, в която Тракийски университет участва през целия период на изпълнение 2018-2020. Софийският фестивал на науката се организира от Британски съвет България, под патронажа на Министерство на образованието и науката, в партньорство със Столична община. При голям обществен интерес, бяха проведени срещи с над 100 учени от 12 държави, експерти в различни научни области и сфери.

Таня Тачева Тачева, дб – главен асистент по биохимия в секция Биохимия, катедра Медицинска химия и Биохимия, Медицински факултет, Тракийски университет, Стара Загора бе избрана да представи свой проект на тема „Роля на теломерите в процеса на клетъчно стареене“.

Гл. ас. Таня Тачева Тачева, дб – успешно защитава дисертационен труд на тема „Генетични и клетъчни фактори при ХОББ и бронхиална астма – специално внимание върху ролята на протеази и антипротеази“ и придобива ОНС „Доктор“ на 06.11.2017 г. От 2019 г до днес заема академичната длъжност „главен асистент“ по Биохимия към  Медицински факултет, Тракийски университет.

Пожелаваме й най-вече здраве, много лични и професионални успехи!